Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

21-latek oszukał ludzi na kupno-sprzedaż pojazdów. Został zatrzymany przez policje.

Kryminalni zatrzymali 21-latka, który miał oszukiwać ludzi na terenie całej Polski. Młody

21-latek oszukał ludzi na kupno-sprzedaż pojazdów. Został zatrzymany przez policje.

Kryminalni zatrzymali 21-latka, który miał oszukiwać ludzi na terenie całej Polski. Młody mężczyzna zawierał umowy kupna-sprzedaży pojazdów. Wmawiał ich właścicielom, że po powrocie do domu „nowym” samochodem przeleje im pieniądze na wskazany numer konta. Po kilku dniach kontakt z nim się urywał. Teraz najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.
Internet to miejsce, gdzie trzeba być czujnym i rozważnym, ponieważ można paść ofiarą przestepców. Na początku stycznia bieżącego roku przekonało się o tym czterech mężczyzn, którzy stracili łącznie 26 000 złotych. 21-latek wyszukiwał na jednym z portali społecznościowych ogłoszeń o sprzedaży samochodów. Interesowały go pojazdy o wartości od 4 do 15 000 złotych. Za pomocą mediów społecznościowych, rozmawiał z właścicielem wytypowanego pojazdu. Na spotkanie z nim umawiał się na parkingu lub w rejonie stacji benzynowej. Następnie wraz z właścicielem pojazdu podpisywał umowę kupna-sprzedaży samochodu. 21-latek deklarował, że po przyjeździe do domu „nowym” samochodem przeleje pieniądze za zakup pojazdu na wskazany rachunek bankowy. Ostatecznie nie wykonywał żadnego przelewu. Po kilku dniach kontakt z nim się urywał.

W ten sposób 21-latek oszukał kilkanaście osób z całej Polski. Tylko w tym roku na terenie powiatu strzeleckiego jego ofiarą padło 4 mężczyzn, a postępowania z jego udziałem prowadzone są przez jednostki Policji w całym kraju. Dzięki współpracy kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz Posterunku Policji w Leśnicy w ubiegłą sobotę młody mężczyzna został zatrzymany. Praca policjantów z pionu kryminalnego naszej jednostki zaprocentowała odzyskaniem dwóch skradzionych pojazdów.

Kryminalni przedstawili mężczyźnie aż 8 zarzutów. Prócz oszustw 21-latek ma na swoim koncie kilkukrotne niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

KPP w Strzelcach Opolskich.
Foto: Archiwum

1959
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło

Z ostatniej chwili

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego