Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

20-latek dokonał rozboju na 79-latce i pociął jej dłonie nożem. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Policjanci z Krapkowic już po niespełna godzinie, zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

atak nożem, napastnik z nożem, pociął ręce, zaatakował nożem, krapkowice,

Policjanci z Krapkowic już po niespełna godzinie, zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Agresor zażądał od poszkodowanej pieniędzy, gdy ta nie chciała mu ich wydać, nożem pociął jej dłonie. Starsza kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Dodatkowo śledczy powiązali mężczyznę z kradzieżami i włamaniem do altany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju, do którego się przyznał. Decyzją sądu 20-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 15 lat więzienia.

12 grudnia, Oficer dyżurny krapkowickiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Strzeleczki. Dyżurny natychmiast skierował tam policyjny patrol.
Mundurowi na miejscu zastali 79-latkę. W rozmowie z kobietą ustalili, że do jej domu przyszedł młody członek rodziny. Mężczyzna zażądał od poszkodowanej pieniędzy, gdy ta nie chciała mu ich wydać, 20-latek nożem pociął jej dłonie. Starsza kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.
Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastnika. Już po niespełna godzinie zatrzymali mężczyznę. 20-latek ukrywał się przed mundurowymi w jednej z altan na terenie wioski. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Zajmujący się sprawą śledczy, powiązali ze sobą wszystkie informacje i zebrane dowody. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna powiązany jest także z kradzieżą motoroweru, kradzieżą z włamaniem do altany, a także usiłowaniem kradzieży quada. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, które trafiło już do właściciela. Straty pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na blisko2 500 zł.
Po wytrzeźwieniu, 20-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża, do którego się przyznał. Na wniosek policjantów i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. Dodatkowo usłyszy jeszcze zarzuty kradzieży z włamaniem do altany, kradzieży motoroweru i usiłowania kradzieży quada. KPP w Krapkowicach

2087
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

W Niedzielę 3 lipca o 17:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.