Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

20-latek dokonał rozboju na 79-latce i pociął jej dłonie nożem. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Policjanci z Krapkowic już po niespełna godzinie, zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

atak nożem, napastnik z nożem, pociął ręce, zaatakował nożem, krapkowice,

Policjanci z Krapkowic już po niespełna godzinie, zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Agresor zażądał od poszkodowanej pieniędzy, gdy ta nie chciała mu ich wydać, nożem pociął jej dłonie. Starsza kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Dodatkowo śledczy powiązali mężczyznę z kradzieżami i włamaniem do altany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju, do którego się przyznał. Decyzją sądu 20-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 15 lat więzienia.

12 grudnia, Oficer dyżurny krapkowickiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Strzeleczki. Dyżurny natychmiast skierował tam policyjny patrol.
Mundurowi na miejscu zastali 79-latkę. W rozmowie z kobietą ustalili, że do jej domu przyszedł młody członek rodziny. Mężczyzna zażądał od poszkodowanej pieniędzy, gdy ta nie chciała mu ich wydać, 20-latek nożem pociął jej dłonie. Starsza kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.
Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastnika. Już po niespełna godzinie zatrzymali mężczyznę. 20-latek ukrywał się przed mundurowymi w jednej z altan na terenie wioski. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Zajmujący się sprawą śledczy, powiązali ze sobą wszystkie informacje i zebrane dowody. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna powiązany jest także z kradzieżą motoroweru, kradzieżą z włamaniem do altany, a także usiłowaniem kradzieży quada. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, które trafiło już do właściciela. Straty pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na blisko2 500 zł.
Po wytrzeźwieniu, 20-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża, do którego się przyznał. Na wniosek policjantów i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. Dodatkowo usłyszy jeszcze zarzuty kradzieży z włamaniem do altany, kradzieży motoroweru i usiłowania kradzieży quada. KPP w Krapkowicach

2395
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek po godzinie 18:00 służby zostały poinformowane o wypadku ... wozu strażackiego. Na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Karczów,

Wiadomości

33-latek poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez nyskich policjantów. Mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Wiadomości

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego przez innego uczestnika ruchu.

Wiadomości

Na trop wątpliwych ofert wpadli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Najpierw do realizacji przystąpili kryminalni z Komendy