Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

19-latek jadący audi został ukarany mandatem karnym 2500zł i stracił prawo jazdy .W terenie zabudowanym jechał ponad 130 km/h.

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu

19-latek jadący audi został ukarany mandatem karnym 2500zł i stracił prawo jazdy .W terenie zabudowanym jechał ponad 130 km/h.

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie.

To dla funkcjonariuszy mocny argument ku temu, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Przekonał się o tym 19-latek, który stracił swoje uprawnienia za zbyt szybką jazdę.

W minioną niedzielę policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. Tuż przed godziną 17:00 w Skarbimierzu-Osiedle na ul. Brzeskiej namierzyli jak kierowca audi znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Ręcznym miernikiem prędkości nagrali jak 19-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał 134 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 80 km.

Mężczyzna jechał wypożyczonym pojazdem i tłumaczył, że chciał je po prostu sprawdzić. Dodatkowo okazało się, że prawo jazdy posiadał zaledwie kilka miesięcy. Młody kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnymi w wysokości 2 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 pkt. karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło KPP Brzeg

2634
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje na naszych drogach, a najlepszym przykładem jest miniony weekend oraz poniedziałkowy poranek.

Wiadomości

Kierowca peugeota w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania o mało nie spowodował czołowego zderzenia z osobówką, którą kierował

Z ostatniej chwili

We wtorek przed godziną 15:00 ratownik medyczny jadący na rowerze ulicą Książąt Opolskich w Opolu zauważył leżącego na chodniku nieprzytomnego

Wiadomości

Inspektorzy z kędzierzyńsko – kozielskiego oddziału WITD w Opolu, w ciągu zaledwie kilku dni i na tym samym punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi,