Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

18-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem działania środków odurzających.

32-letnia kierująca chevroletem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, w wyniku czego zderzyła się z prawidłowo jadącym

18-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem działania środków odurzających.

32-letnia kierująca chevroletem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, w wyniku czego zderzyła się z prawidłowo jadącym seatem, za kierownicą którego siedział 18-latek.

Badanie alkomatem mężczyzny wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, na podstawie wykonanego narkotestu policjanci wstępnie ustalili, że 18-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem działania środków odurzających. 32- latka została ukarana mandatem karnym, natomiast 18-latek musi się liczyć z poważniejszymi konsekwencjami. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Do tego zdarzenia doszło dzisiaj, 29 marca, ok. godz. 8:45 na skrzyżowaniu ul. 1 Maja i Kościuszki w Leśnicy. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 32-letnia kierujaca chevroletem nie ustapiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym seatem, za kierownicą którego siedział 18-latek. Z kobietą podróżowała dwójka dzieci. 32-latka została przetransportowana do szpitala na badania, życiu i zdrowiu dzieci nie zgarażało niebezpieczeństwo.

Sprawdzono stan trzeźwości kierowców. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie 18-latka. Dodatkowo, na podstawie badania narkotestem mundurowi wstępnie ustalili, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem działania środków odurzających.

32-latkę za spowodowanie zdarzenia drogowego ukarano mandatem karnym. Za popełnienie przestępstwa kierującemu seatem grożą poważniejsze konsekwencje, tj. wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Zdjęcia: PSP Strzelce Opolskie

3669
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.