Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

16-latek potrącił motocyklem policjanta i z rodzicami zgłosił się na policję.

Do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zgłosił się kierujący motocyklem, który 1 stycznia potrącił policjanta

potrącenie policjanta, potrącony policjant, ucieczka przed policją, pościg, potrącony policjant, ucieczka motorem przed policją, potrącił motorem poicjanta, tarnów opolski,

Do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zgłosił się kierujący motocyklem, który 1 stycznia potrącił policjanta. Do zdarzenia doszło w Tarnowie Opolskim podczas próby zatrzymania do kontroli kierującego jednośladem. Motocyklista nie zatrzymał się, a podczas ucieczki potrącił funkcjonariusza. Teraz o losach 16 – latka zadecyduje sąd rodzinny.

Do potrącenia policjanta doszło 1 stycznia w Tarnowie Opolskim. Tego dnia funkcjonariusze kontrolowani stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką poruszali się w terenie zabudowanym. Policjant ruchu drogowego wydał polecenie do zatrzymania się kierującemu jednośladem, natomiast ten polecenie to zignorował, przyśpieszył i podczas wymijania potrącił funkcjonariusza. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za uciekinierem. Niestety, motocyklista zdołał uciec.
W sprawie wszczęto czynności pod kątem napaści na funkcjonariusza, jak również niezatrzymania się do kontroli drogowej. Policjanci pracowali nad ustaleniem tożsamości kierującego. Natomiast dzisiaj (7 stycznia) do komendy miejskiej zgłosił się młody mężczyzna, który przyznał, że tego dnia kierował motocyklem.
Okazał się nim 16 – latek z powiatu strzeleckiego. Małoletni przyznał się do zarzucanych mu czynów, wyraził skruchę jak również złożył obszerne wyjaśnienia. Kierującemu jednośladem przedstawiono do protokołu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, a całość materiałów przesłano do sądu rodzinnego. Jak w każdej tego typu sprawie, to Sąd Rodzinny i Nieletnich będzie decydował o losach sprawcy czynu karalnego.

KMP Opole

10958
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dwa przeładowane pojazdy typu „bus” skontrolowali – po pościgu i zatrzymaniu – opolscy inspektorzy.

Z ostatniej chwili

Kryminalni z komendy miejskiej w Opolu zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju, do którego doszło w jednym ze sklepów w Tarnowie Opolskim.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 12 września o godzinie 14:20 wpłynęło zgłoszenie do służb ratunkowych o wypadku na DK 94 Opole-Strzelce Opolskie

Wiadomości

Długi majowy weekend za nami. Był to pracowity czas dla namysłowskich policjantów, bo spokojnie nie było.