Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

15-letni motorowerzysta bez kasku okazał się nietrzeźwy.

Policjanci z Zawadzkiego w czasie wolnym od służby zauważyli motorower, który poruszał się całą szerokością jezdni.

15-letni motorowerzysta bez kasku okazał się nietrzeźwy

Policjanci z Zawadzkiego w czasie wolnym od służby zauważyli motorower, który poruszał się całą szerokością jezdni.

Dodatkowo zarówno kierowca jak i pasażer pojazdu nie posiadali wymaganego kasku ochronnego. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać motorowerzystę, jednak ten na ich widok zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili kierowca skutera został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Zawadzkiego, który w swoim organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Policjanci z Zawadzkiego,wracając ze służby zauważyli motorowerzystę, który poruszał się całą szerokością jezdni. Dodatkowo, zarówno kierowca pojazdu, jak i jego pasażer nie posiadali wymaganego przepisami kasku ochronnego. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać motorowerzystę, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie na drodze. Ten jednak na ich widok zatrzymał skuter i zaczął uciekać pieszo, zostawiając przy pojeździe zdezorientowanego pasażera. Po chwili motorowerzysta został zatrzymany przez policjantów.

Kierowcą skutera okazał się 15-letni mieszkaniec Zawadzkiego. Ustalono, że chlopak nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem. W obecności opiekuna prawnego sprawdzono stan trzeźwości młodego mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało w trakcie interwencji chłopak był agresywny i kilkukrotnie znieważył funkcjonariusza podczas wykonywanych przez niego czynności służbowych.

Mieszkaniec Zawadzkiego odpowie nie tylko za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, ale również za znieważenie funkcjonariusza oraz jazdę bez wymaganego kasku ochronnego. O tym jakie konsekwencje poniesie za swoje zachowanie zadecyduje wydział nieletnich strzeleckiego sądu.

Przypominamy, że zarówno godność jak i nietykalność funkcjonariusza jest chroniona prawem, a za ich naruszenie grozi kara nawet do 3 lat więzienia. Apelujemy również do rodziców oraz opiekunów o zwracanie uwagi na to, w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają czas wolny w okresie wakacyjnym oraz jaki środek transportu wybierają. Jazda quadem, skuterem czy hulajnogą elektryczną może być nie tylko formą rozrywki, ale również stanowić poważne niebezpieczeństwo dla naszych pociech. Chwila zaniedbania lub nieuwagi może zakończyć się poważnym urazem i konsekwencjami na całe życie.

Źródło KPP Strzelce Opolskie Foto Archiwum

991
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic