Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

10 Opolska Brygada Logistyczna na granicy polsko-białoruskie.(Zdjęcia)

Polowy punkt magazynowy, rozwinięty przez żołnierzy 10 Opolskiej Brygady

10 Opolska Brygada Logistyczna na granicy polsko-białoruskie.(Zdjęcia)

Polowy punkt magazynowy, rozwinięty przez żołnierzy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, pracuje pełną parą. Do tej pory logistycy wydali blisko 55 ton żywności na potrzeby żołnierzy strzegących wschodniej granicy kraju.
Praca w polowym punkcie magazynowym rozpoczyna się jeszcze przed świtem, a kończy w późnych godzinach wieczornych. Zwykle jako pierwsi pojawiają się dostawcy świeżego pieczywa, a w kolejnych godzinach do kontenerów chłodniczych trafiają produkty mięsne, nabiał, warzywa oraz owoce. Magazynierzy nadzorują jakość przyjętej żywności, ewidencjonują każdy kilogram produktów, a następnie przygotowują się do jej wydania. Po południu logistycy rozpoczynają załadunek pojazdów ciężarowych, które dostarczają żywność do kuchni polowych i stacjonarnych. W ostatnich dniach rozszerzono zakres obowiązków żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, którzy rozwinęli także punkt tankowania dla pojazdów z innych jednostek wojskowych operujących w tym rejonie.
W dniu 23 listopada pracę żołnierzy w polowym punkcie magazynowym nadzorował dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej generał brygady Maciej Siudak. Dowódca zapoznał się na miejscu z organizacją pracy, zapleczem technicznym oraz warunkami socjalno – bytowymi żołnierzy. Generał Siudak odwiedził także logistyków, którzy obsługują kontenerową pralnię polową, wydzieloną z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej na rzecz wojsk operacyjnych.
Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik, st. szer. Michał Jacak

2582
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Sport

W sobotni wieczór opolskiej Stegu Arenie odbyła się druga gala sportów alki Lewy

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic