Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

10 LAT WIĘZIENIA GROZI MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY OKRADŁ SWOJĄ BABCIĘ.

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 44-letniego mieszkańca gminy Kluczbork.

10 LAT WIĘZIENIA GROZI MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY OKRADŁ SWOJĄ BABCIĘ.

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 44-letniego mieszkańca gminy Kluczbork.

Mężczyzna okradł swoją babcię, a kiedy seniorka próbowała go powstrzymać szarpał ją i odepchnął, w wyniku czego kobieta została przewieziona do szpitala. Wnuk ofiary usłyszał już zarzuty kradzieży rozbójniczej, za które grożą do 10 lat więzienia.

W miniony tygodniu oficer dyżurny kluczborskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od roztrzęsionej kobiety, która poinformowała, że w mieszkaniu jej sąsiadki agresywny mężczyzna awanturuje się ze starsza kobietą.

W miejsce interwencji zostali skierowani policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W takcie czynności mundurowi ustali, że odpowiedzialnym za agresywne zachowanie był 44-letni wnuk, poszkodowanej seniorki. Mężczyzna chwilę wcześniej przyszedł do mieszkania 84-latki, a następnie zabrał jej sprzęt elektroniczny.

W mieszkaniu seniorki wywiązała się awantura, w trakcie której 44-latek szarpał a następnie z siłą odepchnął swoją babcię, która w wyniku upadku doznała uszkodzeń ciała, wymagające pobytu w szpitalu. Mężczyzna po awanturze pozostawił seniorkę w domu, nie interesując się jej stanem zdrowia a następnie ze skradzionym sprzętem elektronicznym oddalił się z miejsca interwencji.

Policjanci OPI już w kilka chwil od zakończenia interwencji ustalili, gdzie ewentualnie może znajdować się sprawca. Funkcjonariusze nie mylili się, 44-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, w chwili, kiedy właśnie oferował do sprzedaży wcześniej skradziony sprzęt RTV. Jak ustalono agresor chciał sprzedać mienie, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczy na alkohol.

Na podstawie zgromadzonego przez kluczborskich śledczych materiału dowodowego, na wniosek kluczborskiego prokuratora rejonowego, wobec sprawcy kradzieży rozbójniczej, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Za tego typu przestępstwo 44-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Źródło KPP Kluczbork Foto ilustracyjne

1224
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany